Nasıl İptal Edilir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. İHH üyelik iptali

İHH üyelik iptali

Admin Admin -
655 0
ihh insanı yardım

İHH Nedir

İHH üyelik iptali’nden önce İHH açılımı nedir, Neye hizmet ediyor neler yapıyor onu öğrenelim. İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın kısaltmasıdır. İHH, Türkiye merkezli bir sivil toplum kuruluşudur ve 1992 yılında kurulmuştur. İHH’nın amacı, dünya genelinde kriz bölgelerinde insan haklarının korunması, insani yardım faaliyetlerinin yürütülmesi, yetimhaneler, okullar gibi sosyal yardım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve insani değerlere dayalı projelerin hayata geçirilmesidir. İHH, özellikle Suriye, Yemen, Myanmar, Filistin, Arakan gibi ülkelerde insani yardım faaliyetleri yürütmekte ve milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırmaktadır.

İHH Üyelik İptali Etmek

İHH’ye üye olan bir kişinin, üyeliği istediği zaman iptal edilebilir. Bunun için İHH’nın resmi web sitesinde yer alan iletişim bilgilerinden veya İHH’nın bulunduğu ildeki şubelerinden destek alabilirsiniz. Üyelik iptali için genellikle üyelik formunu doldurarak veya yazılı bir talepte bulunarak işlem yapılması gerekmektedir.

Ancak, İHH’nın kendi iç düzenlemeleri ve kuralları olabileceğinden, üyelik iptali süreciyle ilgili detaylı bilgiyi İHH yetkilileriyle görüşerek öğrenmeniz uygun olacaktır.

İHH düzenli olarak bağış yapıyor. Üyeler yardım hakkında ve hangi yardımın mevcut olduğunu bilmek isterler. Bazıları gelip yardım etmek istiyor. Bu nedenle kişiler İHH insani yardım fonuna üye olabiliyor. Üyeler düzenli aralıklarla fon hakkında bilgi alırlar.

ihh üyelik iptali

İHH Üyelik İptali Nasıl Yapılabilir

İHH üyeliği iptali için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. İHH’nın resmi web sitesindeki “İletişim” sayfasına gidin veya İHH’nın bulunduğu ildeki şubelerine başvurun.
  2. Üyelik iptal talebinizi yazılı olarak veya İHH’nın belirlediği bir formu doldurarak iletişim kanallarından biriyle İHH’ye bildirin.
  3. İHH yetkilileri, üyelik iptali süreci hakkında size gerekli bilgiyi vereceklerdir ve işlem için gereken adımları yönlendireceklerdir.
  4. İHH üyeliğinizin iptal edildiğine dair bir onay alacaksınız.

Not: İHH’nın kendi iç düzenlemeleri ve kuralları olabileceğinden, üyelik iptali süreciyle ilgili detaylı bilgiyi İHH yetkilileriyle görüşerek öğrenmeniz uygun olacaktır.

Bu oldukça basit bir süreç. İHH üyelik  İptali İHH’nın resmi internet sitesine girip e-posta adresinizi ve telefon numaranızı girerek iptal edebilir veya 0212 631 21 21 numaralı telefonu arayarak İHH üyeliğinizi iptal edebilirsiniz

ihh insanı yardım

İHH’nin Şubeleri Nerelerdedir?

İHH’nin İstanbul, Kilis, Hatay/Reyhanlı, Şanlıurfa’da şubeleri ve Ankara’da da resmi işlemlerin yürütüldüğü bir temsilciliği bulunmaktadır.

Genç İHH Nedir?

İHH gönüllüleri sadece orta yaşlı değil. Öğretmenlerin teşvikiyle gençler, üniversite öğrencileri, lise öğrencileri hatta ilkokul ve anaokulu öğrencileri İHH’ya üye oldu. Bu genç üyelere Genç İHH denir.

İHH’ye Nasıl Üye Olabilirim?

İHH’ya https://ihh.org.tr/gonullu adresinden üye olabilirsiniz. Bu kayıt formu, iletişim kurmak için adınız, soyadınız, TC numaranız, cinsiyetiniz, telefon numaranız ve e-posta adresinizi istemektedir. Bu bilgileri girdikten sonra İHH’ya gönüllü üye olmak veya 0212 631 21 21 numaralı telefondan İHH çalışanları ile iletişime geçmek mümkündür.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir