Nasıl İptal Edilir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Randevu İptali
  4. »
  5. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu İptali

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu İptali

Admin Admin -
801 0
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu İptali

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bir parçasıdır. 1832 yılında İstanbul’daki ilk modern hastane olarak kurulan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, günümüzde de geniş bir hasta kitlesine hizmet veren büyük bir sağlık kuruluşudur.

Hastanede pek çok farklı bölüm bulunmaktadır ve bu bölümlerde alanında uzman hekimler görev yapmaktadır. Hastanenin tıbbi donanımı son derece gelişmiştir ve pek çok teknolojik cihaza sahiptir. Ayrıca araştırma merkezleri ve laboratuvarları ile bilimsel çalışmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

cerrahpaşa fakültesi randevusu

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde muayene olmak için öncelikle bir randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemi için hastanenin resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Randevu alırken, hangi bölümde muayene olacağınızı ve mevcut olan boş zamanlardan birini seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca, kimlik bilgileriniz gibi kişisel bilgilerinizi de paylaşmanız gerekmektedir.

Randevu zamanınız geldiğinde, belirtilen saatte hastanede olmanız ve gerekli belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında kimlik belgesi, sağlık sigortası kartı (varsa) ve muayene ücretinin ödendiğine dair dekont yer almaktadır.  İstanbul Üniversitesi Kirurginpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Hastane randevu alma sistemimiz 7 gün 2 saat açıktır. Hastanemizin randevu alma sisteminden gün için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hastane randevu alma sistemimizden saat 20:00’den sonra yeni bir güne randevu alabilirsiniz.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu İptali

Cerrahpaşa Tıp Hastanesi’nden nasıl randevu alınır

Ayrıca sık sık hastaneden randevu almaları istenir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giriş çok kolay ve kısa sürüyor. Dilerseniz telefonla veya online randevu sistemi üzerinden randevu alabilirsiniz. Üstelik bu işlemler sadece birkaç dakikanızı alıyor.

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde randevu almak için öncelikle internet üzerinden veya telefonla randevu sistemi kullanılabilir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden telefon yoluyla randevu almak istiyorsanız (0212) 414 34 34 numaralı hattı arayarak randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz

İnternet üzerinden randevu almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Sağlık Bakanlığı’nın “https://randevu.istanbulc.edu.tr/RandevuLogin” adresine giriş yapın.
  2. “Hastane Seçiniz” bölümünden “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi”ni seçin.
  3. Randevu almak istediğiniz uzmanlık dalını ve hekiminizi seçin.
  4. Size uygun tarih ve saatleri görüntüleyin ve randevunuzu seçin.
  5. Kişisel bilgilerinizi girerek randevunuzu tamamlayın.

Telefonla randevu almak için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin çağrı merkezini arayabilirsiniz. Telefon numarası ve randevu alma işlemleri hakkında daha detaylı bilgiyi hastane web sitesinde bulabilirsiniz.

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Randevu İptali

Randevu aldığı halde çeşitli sebeplerle randevusuna gelemeyen kişiler Hastanede randevularını nasıl iptal edeceklerini soruyorlar. Gelemeyecekseniz randevunun iptali zorunludur. Yalnızca birkaç dakika süren bu randevuları iptal etmenin birkaç kolay yolu vardır. Hastanede kalma süresi nasıl iptal edilir sorusunun cevabına geldiğimizde karşımıza üç farklı seçenek çıkıyor. Öncelikle 182’yi arayıp randevunuzu iptal etmeniz gerektiğini temsilciye bildirebilirsiniz.

İkinci olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gidip sekreter ile görüşerek randevunuzu iptal edebilirsiniz. Üçüncü ve son olarak randevunuzu online sistem üzerinden iptal edebilirsiniz. MHRS adı verilen online randevu alma sistemine giriş yaparak, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi randevunuzu hızlı bir şekilde iptal edebilirsiniz.

cerrahpaşa tıp fakültesi

Randevu hangi durumlarda iptal edilebilir?

Hastalığı nedeniyle randevu alan kişiler bazı durumlarda randevularını iptal etmek isteyebilirler. Bu yüzden bu kişiler randevunun hangi durumlarda iptal edilebileceğini soruyorlar. Bir randevuyu iptal edebileceğiniz durumlar aşağıdadır: Kabul yerinde bir salgın varsa, resepsiyonu iptal edebilirsiniz.

Randevu saatine kadar sağlığınız normale dönmüşse randevuyu iptal edebilirsiniz. Randevuya gitmek için şehir dışında veya çok uzaktaysanız randevuyu iptal edebilirsiniz. Bu gibi durumlar dışında acil olmayan nedenlerle randevunuzu iptal edemeyebilirsiniz. Ancak acil ve önemli bir nedeniniz varsa yukarıdaki yöntemleri kullanarak randevunuzu birkaç dakika sonra kolayca iptal edebilirsiniz.

Randevu hangi durumlarda iptal edilebilir? Bireyler hangi durumlarda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giriş iptal edilemez sorusuna yanıt arıyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bazı randevular özel sebeplerle iptal edilemez. Bunlardan en önemlisi kişinin hastalığının neden olduğu hayati tehlikedir. Bu durumda hasta resepsiyona gitmelidir. Diğer bir durum da hamilelerin doğum için ayırdıkları zamandır.

Bu durumda randevu iptal edilemez. Zamanın geri alınamadığı bir diğer durum ise kişinin kendisine zarar veren psikolojik bir sorunla karşılaşmasıdır. Bu durumda kişi toplantıyı iptal edemez ve toplantıya gitmesi gerekir. Yukarıdaki koşullara sahipseniz randevunuzu iptal edemezsiniz. Bu şartları taşımadığınız takdirde yukarıdaki bölümlerde belirtilen yöntemlerle randevunuzu kolayca iptal edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir