Nasıl İptal Edilir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. Metro Bilet İptali

Metro Bilet İptali

Admin Admin -
716 0
metro bilet iptal etme

 

Metro bileti iptali pek çok kişinin aklına takılan bir sorudur.  biletlerini iptal etmek için hiçbir web sitesi, mobil veya başka içerik gerekmez. Sadece müşteri hizmetleri tarafından desteklenmektedir. Metro bileti iptali için 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. saat açık olan  müşteri hizmetleri birkaç dakika içinde bilet iptali yapabilmektedir. Bu yazımızda OBilet veya başka bir aracı kurumdan alınan biletlerin nasıl iptal edileceğini anlatıyoruz.

Metro Turizm Nedir?

Metro yolculuğu; Türkiye ve Avrupa’nın birçok şehrine sefer yapan bir otobüs firmasıdır. Türkiye’nin en başarılı seyahat acentelerinden biri olan Metro Turizm; Birçok alanda birçok başarıya imza atarak adından söz ettirdi. Metro yolculuğu; Türkiye’de 81 şehrin yanı sıra Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan gibi yabancı şehirlere de uçuş gerçekleştirmektedir.

Bilet İptali Nasıl Yapılır

Bilet İptali yapmak için Turizm Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezini arayarak dakikalar içerisinde kolayca bilet iptali yapabilirsiniz. Bilet iptali yapmadan önce son 24 saatlik dilimde olmadığınızdan emin olun. Aksi hâlde bilet iptali gerçekleşmeyebilmektedir.

Size en yakın Metro Turizm acentesine buradan ulaşabilirsiniz https://www.metroturizm.com.tr/satis-ofisleri Ardından görevliye durum hakkında bilgi vererek, iptal işlemi ve para iadesi alma işlemini sağlayabilirsiniz.

metro bilet iptali

Firmanın bir çağrı merkezi olup, burasını da arayarak iptal, değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için 0850 222 34 55 numarası ile irtibata geçmeniz gerekir. Ardından görevliye durum hakkında gerekli bilgileri vererek, işlem yapmanız mümkündür.

Müşteri hizmetleri,  biletlerini iptal etmek için PNR numaranızı, cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi isteyebilir. Bu bilgilere ek olarak ücret iadesinin yapılacağı kredi/banka kartına ait IBAN numarasını da paylaşmanız gerekmektedir. İade sürecinde 1 iş gününe kadar gecikme yaşanabilir.

Turizm biletlerinin iptali İptalden kaç saat önce

Otobüs hareket saatinden en az 2 saat önce iptal edilebilir. Otobüsün kalkışına 2 saatten az kaldıysa bilet iptal edilemez.

  • Metro Bilet İptali yapmak için 0850 222 34 55 numaralı Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir.
  • Metro Bilet İptali yapmak için otobüs kalkış süresinin minimum 24 saat olması gerekmektedir.
  • Bilet iptali için PNR Numarası , Cep Telefon Numarası ya da E-Mail adresleri talep edilmektedir.

 

Bilet açığa alma ne demek?

Açık bilet, belirli bir süre içinde herhangi bir zamanda kullanılabilecek tarihli bir seyahat belgesidir. Taşımacılık sektöründe kullanılmaktadır. Tren, otobüs veya uçak bileti rezervasyonu yaparken, konaklama süreciyle bağlantılı olarak gelecekteki seyahat planlarınız için indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

metro turizm bilet sorgulama

Geri ödemesi ne zaman yansıtılacak?

Bileti gişeden aldıysanız Metro Turizm’den bileti iptal ettikten sonra parayı nakit olarak alacaksınız. Ancak, banka veya kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, hesabınıza geçmesi için minimum 3 gün, maksimum 7 gün beklemeniz gerekir. Bu süre içerisinde hesabınıza geçmemiş ise firmanın çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Metro Turizm Bilet Değişikliği

Biletlerini iptal etmek istemeyen müşterilerimiz, ileride yapacakları bilet değişim taleplerini işleme alacaktır. Biletinizi iptal etmeden gelecekteki uçuşlar için ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Metro Turizm biletlerinde değişiklik sadece 0850 222 34 55 numaralı müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir.

metro bilet iptal etme

Otobüs bileti iptali yaparken nelere dikkat etmeliyim

Biletini iptal ederken dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Bu maddeler aşağıdaki gibi sıralanabilir. Biletini iptal etmek istediğiniz otobüsün kalkışına 2 saatten az olmamalıdır. İptal sırasında PNR numarasını bilmeniz gerekmektedir. İadede sadece bileti satın almak için kullanılan karta, kredi veya banka kartına iade yapılabilir. 2 saatten daha kısa sürede iptal talebi göndermek isterseniz, iptal onaylansa bile en geç 7 iş günü içerisinde para iadesi yapılabilmektedir. Bu süreçte başka bir bilete ihtiyacınız varsa iade sürecini dikkatle takip etmelisiniz.

 

PNR Numarası Dijital ya da Fiziki Biletlerde PNR Numarası ya da Referans Numarası yazan kısımlarda yer almaktadır

 

Bilet İptali İadesinde Herhangi Bir Kesinti Yaşanır Mı

Maalesef Tüm vergiler zaten yolcuların satın aldığı bilet fiyatlarına dahildir. Bu aynı zamanda iadeler için de geçerlidir. Bu nedenle biletini iptal etmek isteyen müşteri, bileti iptal edildikten sonra iade ücretinden hiçbir şekilde düşülemez.

Aklınıza takılan soruları yorum  olarak bizlere atabilirsiniz.  

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir