Nasıl İptal Edilir

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Whatsapp Web İptali

Whatsapp Web İptali

Admin Admin -
531 0
whatsapp web giriş

Whatsapp Nedir

Facebook tarafından satın alınmış ve kullanıcıların anlık mesajlaşmalarını, görüntülü ve sesli aramalarını yapabildiği bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılar, WhatsApp’ı internet bağlantısı olan herhangi bir cihazda kullanabilirler ve uygulama sayesinde dünya genelindeki diğer WhatsApp kullanıcılarıyla ücretsiz olarak mesajlaşabilirler. Ayrıca, grup sohbetleri oluşturmak, dosya paylaşımı yapmak ve konum bilgisi paylaşmak gibi özellikleri de içerir.

Whatsapp Web Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Whatsapp Web bir bilgisayardan iki şekilde kullanılabilir: İlk seçenek, uygulamayı bilgisayarınıza indirmektir. Resmi  web sitesinden indirilen uygulamayı açtıktan sonra, telefonun WhatsApp ayarları bölümünde QR kodunu okutarak entegre edilebilir. Diğer bir seçenek de doğrudan tarayıcınızdan web sitesine giriş yapmaktır.

Bu yöntem tüm cihazlarla uyumlu olduğu için tercih edilmektedir. Entegrasyon için QR kodun da aynı şekilde okunması gerekmektedir. Her neyse, bir WhatsApp oturumu açtıktan sonra, bir sonraki oturum açışınızda her zaman açık sekmesini işaretlemek kullanışlıdır. Ancak bu durum konuşmayı başkasının okumasına neden olacağı için önerilmez.

Whatsapp Web Nasıl İptali

Web Başka Cihazda Açık Olduğunu Nasıl Anlarım

web sitesinin cihazda açık kalmasından telefonda WhatsApp kullanıldığını anlayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, son giriş yapılan cihazın IP numarasını görebilirsiniz. En son hangi cihazın giriş yaptığı ve oturumun ne kadar süredir açık olduğu gibi bilgilere ayarları bölümünden ulaşılabiliyor.

Bu nedenle, giriş yapmadan önce telefonla kontrol etmeniz önerilir. Web iptal edildikten sonra bile bu adımlar takip edilmelidir. İptal durumundan sonra oturumun kapatıldığından emin olmak için çıkış saatinin kontrol edilmesi önerilir.

Whatsapp Web İptali Adımları Nelerdir

Web iptali adımları:

 • Web iptalinizi hem telefonunuzdan hem de giriş yaptığınız bilgisayar üzerinden yapmanız mümkün oluyor.
 • Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açınız.
 • Daha sonra sohbetler kısmına giriniz.
 • Bu bölümdeyse diğer seçenekler kısmına giriş yapınız.
 • Diğer seçeneklerde bulunan Whatsapp Web’e giriniz.
 • Alt kısımda hangi cihazda açık olduğunu görmeniz mümkün olacaktır.
 • Üzerine tıklayarak çıkış yap seçeneğine tıklayınız.

Bu adımlarla akıllı telefonunuzdan Whatsapp Web’den kolayca çıkış yapabilirsiniz. Bunu bilgisayarınızda yapmak istiyorsanız cihazınızda Whatsapp sayfasına gidin. Sol üst köşedeki üç çizgiye tıklayın. Bu bölümde oturumu kapatma seçeneği vardır. Bu seçeneğe tıklayarak Web Sitesini kolayca iptal edebilirsiniz.

whatsapp web giriş

Whatsapp Web Kare Kod Nasıl Kullanılır

öncelikle  websitesine girerek  web whatsapp QR kodların kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Güvenlik açısından restoran menülerinde, online oyunlarda ve daha birçok alanda kar kodu kullanımı yaygınlaştı. Whatsapp ağı, QR kodu aracılığıyla kullanımını da destekler. Whatsapp ağını iptal etmeden önce whatsapp ağında QR kod kullanımından bahsedelim.

WhatsApp ağı QR kodu, uygulamasının bir bilgisayarda veya tablette aynı anda açılabilmesi için gereklidir. Whatsapp ağını iptal ettikten sonra tekrar ağını kullanmak isterseniz sistem size yeni bir QR kodu gönderecektir. Başka bir deyişle, uygulamaya her tekrar giriş yaptığınızda QR kodunuz güncellenecektir.

Bu güvenlik açısından çok iyi bir durum. Telefon ayarlarınızda whatsapp ağını aç seçeneğine tıkladığınızda bilgisayarınızda veya tabletinizde iki ekranı birbirine bağlayarak whatsapp ağını kullanılabilir hale getirecek bir QR kodunu taramanız gereken bir alan açılacaktır.

 

Whatsapp Hesap Silme Adımları

Kullanıcılar Whatsapp hesap silme adımlarını atmaya başlamadan önce bu işlemlerin geri dönülemeyen işlemler arasında olduğunun farkına varması gerekmektedir. Ayrıca kullanıcılar hesaplarını silmelerinden sonra Whatsapp uygulanasına yeniden erişim de sağlayamamaktadır. Bu neden yüzünden sistem, silme işlemlerin net bir karar alınmasından sonra yapılmasını istemektedir.

Bireyler kararlarından emin olmalarının ardından Whatsapp hesap kapatmak için akıllı cihazlarından uygulamayı açmalıdır. Sırası ile önce menüye, ayarlara sonra hesaba ve en son olarak da hesabımı sile gelmeleri gerekmektedir. Whatsapp hesap silme işlemlerinde son adım telefon numaralarının da Whatsapp sisteminden silinmesinden oluşmaktadır. Kullanıcılar numaralarını uluslararası alan kodları ile birlikte ilgili boşluğa yazarak “Hesabımı Sil” yazısına dokunup hesaplarını geri dönülmez şekilde silebilmektedir.

whatsapp hesap silme

 

Whatsapp Web Nasıl İptali  Yazımız burada son bulmaktadır. umarım açıklayıcı ve anlaşılır şekilde öğrenebilmişsinizdir. aklınıza takılan web iptalini gerçekleştiremediyseniz bizlere düşüncelerinizi yazarak sizlere yardımcı oluruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir