Nasıl İptal Edilir

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Rezervasyon İptali
 4. »
 5. Airbnb Rezervasyon İptali

Airbnb Rezervasyon İptali

Admin Admin -
550 0
airbnb rezervasyon yapma

Airbnb Nedir

Airbnb, dünya genelinde milyonlarca kişinin evlerini veya diğer konaklama yerlerini kiralayabileceği ve seyahatlerini planlayabileceği bir online pazar yeri platformudur. Airbnb kullanıcıları, seyahatleri sırasında farklı ülkelerdeki yerel kültürleri deneyimleyebilir ve farklı türlerde konaklama seçeneklerinden seçim yapabilirler.

Platformda gezginler için daireler, evler, villalar, kaleler, kulübeler, tekne ve daha birçok konaklama seçeneği sunulmaktadır. Aynı zamanda işletmeler de Airbnb üzerinde kendilerine ait konaklama seçeneklerini tanıtabilirler.

Airbnb Ne İşe  Yarıyor?

Ev  konaklama için güvenilir bir Airbnb adresi size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Böylece barınma ihtiyacınızın kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar. Bir bakıma ev sahibi ile kalmak isteyenlerin bir araya gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda sitenin Türkçe dil seçeneğine de sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede istediğiniz süre boyunca sorunsuz işlem yapmaya devam edeceksiniz.

Bir evin tamamını veya bir odayı kiralamak isteyen kişilerin öncelikle üyelik sürecinden geçmesi gerekiyor. Üye olduktan sonra kolayca host aramaya başlayabilirsiniz. Gezginler bir tür yerel hayat yaşamak istiyorsa, o zaman tüm fırsatlar en iyi şekilde sunulur. Bu durumda en iyi çözümlerden biri kiralık daire istemek olacaktır. Ev sahipleri ve kiracıları eşleştirmeye yardımcı olan bu platformda rezervasyon yapmış olabilirsiniz. Bu şekilde, en iyi konaklama yerini aramak için saatler harcamak zorunda kalmazsınız.

Airbnb, seyahat edenlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilecekleri bir platformdur. Airbnb üzerinden kullanıcılar, dünya genelindeki birçok farklı ülkede ve şehirde yer alan evler, daireler, villalar, odalar veya diğer konaklama birimlerini kiralayabilirler. Ayrıca, Airbnb kullanıcıları kendi evlerini veya diğer konutlarını da başkalarına kiraya verebilirler ve ek gelir elde edebilirler.

Airbnb, seyahat edenlere daha uygun fiyatlı ve kişisel bir konaklama seçeneği sunmakta ve aynı zamanda ev sahiplerine de daha fazla kontrol ve esneklik sağlamaktadır.

airbnb ev kiralama

Airbnb Güvenilir mi?

Airbnb’de ilk kez ev kiralayan kullanıcılar, platformun güvenilirliği konusunda endişe duyuyor. Peki Airbnb bir otel kadar güvenilir mi? Hemen cevap vereceğiz. Airbnb bir otel kadar güvenilirdir ancak ev sahipleriyle iletişime geçmeden önce dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır.

Güvenli bir Airbnb deneyimi yaşamak için öncelikle ev sahibinin ve tesisin puanını kontrol etmelisiniz. Daha fazla kullanıcı, .0, .5 ve 5.0 olarak derecelendirilen evlerin daha güvenilir olduğunu söylüyor. Öte yandan konaklama bölgesi ile ilgili yorumlara göz atmayı unutmayın. Tüm bu işlemlerin ardından işletme sahibi ile iletişime geçerek rezervasyon işlemini başlatabilirsiniz.

Not: Airbnb’de güvende kalmak için tüm kiralama ödemelerini resmi Airbnb web sitesi aracılığıyla yapın. Aksi takdirde yaşanabilecek sorun ve şikayetlerde Airbnb destek ekibinden yardım almanız mümkün olmayacaktır. Airbnb nasıl çalışır? Airbnb nedir? Basitçe söylemek gerekirse Airbnb, konukların yerel ve uluslararası işletmeleri tanıyabilecekleri harika bir konaklama yeridir. Sitenin en büyük özelliklerinden biri de hosting hostları ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi kolayca iletebilmenizdir. Misafirler, yorum yapmadan ev sahiplerinden kaçınırlar. Kullanıcılar, ‘ten az yıldıza sahip şirketlere güvenmezler.

Kullanıcıların %1’inden fazlası .0, .5 ve 5 yıldızlı firmaları tercih ediyor. Airbnb topluluğu, hem ev sahipleri hem de misafirler için harika bir deneyim sağlamak amacıyla seyahat süreci tamamlandıktan sonra yorum bırakma fırsatı sunar.

Bu sayede Airbnb evi kiralamak isteyen kullanıcılar, konaklama yerinin ev sahipleri hakkındaki yorumlarının yanı sıra evle ilgili olumlu ve olumsuz mesajlarını da rahatlıkla görebilir.

Süper Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Airbnb’ de bu statüyü elde etmek için uymanız gereken bazı kriterler bulunmaktadır :

 1. İlkelere uygun kimliğinizi sisteme yüklediğiniz bir Airbnb hesabına sahip olmalısınız.
 2. 1 yıl içerisinde en az 10 kez evinizde Airbnb kullanıcılarını ağırlamalısınız.
 3. Kullanıcılar ile olan etkileşiminizde en az %90 yanıt oranına sahip olmalısınız.
 4. Onaylanmış rezervasyonları asla iptal etmemelisiniz.
 5. Konuk ettiğiniz kullanıcıların en az yarısından fazlasından olumlu notunu almalısınız.
 6. Aldığınız Airbnb yorumlarının en az %80’lik kısmı 5 yıldızlı olmalı.

Bu kriterleri başarıyla yerine getirdikten sonra Airbnb Superhost statüsü almak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Airbnb bunu size otomatik olarak sağlamaktadır.

Airbnb tarafından, kullanıcıların her 3 ayda bir yukarıdaki kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılarak Süper Ev Sahipliği statüsünü güncellenmektedir. Bütün kullanıcılar Airbnb Süper Ev Sahibi olmak için ilerlemelerini gösterge panelinden rahatlıkla takip edebilmektedir. Bir yıl sonra, eğer bütün koşullar eksiksiz bir şekilde yerine getirilirse, ev sahibi statüsünü otomatik olarak etkinleştirir ve yaklaşık 10 gün içerisinde profilde rozetinizi görebilirsiniz.

airbnb rezervasyon iptali

Airbnb Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

 1. Airbnb Rezervasyonlarınızı kolay bir şekilde yalnızca bir kaç adım ile  iptal edebileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ilk olarak Airbnb Hesabınıza giriş yapmanız olacak.
 2.  Airbnb Ana sayfa üzerinden sağ üst kısımda yer alan ” Geziler” sekmesine tıklamanız
 3. “Gelecek Planlar” başlığının hemen altında yer alan rezervasyonlar kısmın arasından iptal etmek istediğinizi seçin. (Değiştir veya İptal butonuna tıklayın)
 4.  Açılan sayfa üzerinden Airbnb kiralık ev konaklamanızı neden iptal ettiğinizi açıklayın.
 5. İptal talebinizi belirtmenizin ardından “Rezervasyonu İptal Et” butonuna tıklayın. İptal işleminizin ardından yapılacak olan para iadesi ev sahibinin iade politikasına göre belirlenmektedir.
 6. Airbnb iptal işlemleriniz hakkında gönderilen bilgilendirme postasını okuyun. İptal işlemini sonlandırmak için e-postanızı onaylayın.

 

airbnb rezervasyon yapma

 

Airbnb Rezervasyon iptali Hakkında yazımız buraya kadardır. aklınıza takılan soru ve öneriler için yorum kısmından bizlere yazarak iletebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir